GABINET STOMATOLOGICZNY

Nazywam się Milena Delijewska i jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku stomatologia. Ukończyłam również studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: prawo, a także uzupełniająco w ramach studiów podyplomowych: prawo medyczne. 

Od kilku lat jako lekarz dentysta i Mama realizuję swoje autorskie programy praktycznej edukacji zdrowotnej:

2) Szkoła Zdrowego Uśmiechu to program edukacyjno-profilaktyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania się. Realizowany jest w 2 etapach; w części edukacyjnej uczniowie dowiadują się, jak dbać o zęby, aby mieć zdrowy uśmiech, w drugim etapie przeprowadzam badanie stomatologiczne połączone z określeniem potrzeb profilaktyczno-leczniczych.

Jako lekarz dentysta w swojej praktyce od samego początku stawiam na profilaktykę: przeprowadzam regularne przeglądy stomatologiczne, ustalam i realizuję przez cały rok szkolny przy ścisłej współpracy z rodzicami i przedszkolami indywidualny plan zabiegów profilaktycznych, dostosowany do potrzeb każdego dziecka: w tym przede wszystkim higienizację, fluoryzację i lakowanie. W tym roku mam przyjemność prowadzić dla uczniów wrocławskich szkół gabinety stomatologiczne, w których realizowany jest program Miasta Wrocław pn. „Zapobieganie próchnicy zębów u uczniów szkół podstawowych w wieku 6-15 lat, mieszkańców Wrocławia”. Jak pokazuje praktyka, spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem dzieci! Opieką stomatologiczną objęłam ponad 800 uczniów!

Jestem aktywnym członkiem szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych, w tym Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Zahnärztekammer Berlin. Od 2019 roku jestem v-ce Prezesem Sekcji Profilaktyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Stale poszerzam swoją wiedzę na specjalistycznych kursach w kraju i zagranicą, koncentrując się jako lekarz dentysta przede wszystkim na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej.

 

Gdzie przyjmuję?

Szkolny Gabinet Stomatologiczny  Szkoła Podstawowa nr 97, ul. Pawłowa 15