O MNIE 

 

Milena Delijewska

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku stomatologia. Ukończyłam również studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: prawo, a także uzupełniająco w ramach studiów podyplomowych: prawo medyczne. 

Od kilku lat jako lekarz dentysta i Mama realizuję swój autorski program praktycznej edukacji zdrowotnej KidsDentClub skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach programu przedszkolaki biorą udział w warsztatach profilaktyczo-edukacyjnych. Podczas spotkań przedszkolaki poznają zasady prawidłowego szczotkowania zębów, używania nitek dentystycznych i płukanek do jamy ustnej oraz prawidłowej diety, sprzyjającej utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, a także biorą udział w regularnej wymianie szczoteczek, której towarzyszą treningi szczotkowania. Poprzez zabawę dzieci przekonują się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być ciekawą przygodą.

Jako lekarz dentysta w swojej praktyce od samego początku stawiam na profilaktykę: przeprowadzam regularne przeglądy stomatologiczne, ustalam i realizuję przez cały rok szkolny przy ścisłej współpracy z rodzicami i przedszkolami indywidualny plan zabiegów profilaktycznych, dostosowany do potrzeb każdego dziecka: w tym przede wszystkim higienizację, fluoryzację i lakowanie.

Jestem aktywnym członkiem szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych, w tym Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Zahnärztekammer Berlin. Od 2019 roku jestem v-ce Prezesem Sekcji Profilaktyki Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Stale poszerzam swoją wiedzę na specjalistycznych kursach w kraju i zagranicą, koncentrując się jako lekarz dentysta przede wszystkim na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej.

 

Kontakt: 

 info@kidsdentclub.pl

 +48 537 766 150